Marka Tescili Araştırma

Marka ve Patent Tescil İşlemleri

En Çok Okunanlar

Marka Tescili Araştırma

Marka Tescili

Marka Tescili

Marka, bir teşebbüs tarafından sunulan mal veya hizmetlerin diğer teşebbüslerinkinden ayırt edilebilmesini sağlayan işaretlerdir. Malları ya da hizmetleri ayırmak için Marka Tescili
kullanılan ayırt edici kelimeler, harfler, rakamlar, çizimler, resimler, şekiller, renkler, logolar, etiketler ve ya bunların kombinasyonları olarak marka tescil edilebilir.

Marka Tescili Marka Sahibine Sağladığı Haklar Nelerdir?

Marka tescili, sahibine, markayı tek başına kullanma hakkı ve izinsiz kullanılmasını önleme yetkisi verir. Marka tescili kapsamına giren aynı ve ya benzer mal ve ya hizmetlerle ilgili olarak karıştırılma ihtimali olan, tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek ve ya tescilli markanın ayırt edici karakterine zarar verecek nitelikteki herhangi bir işaretin izinsiz kullanımını önleme hakkı verir. Marka tescili başkasına devir edilebilir, miras yolu ile intikal edilebilir, kullanmak hakkı lisans konusu olabilir, rehin verilebilir ve ya teminat olarak gösterilebilir. Tescilli olmayan markalar, markaların tescili ve korunması hakkında yasalarla getirilen haklardan ve korumadan yararlanamazlar.

Marka Tescili Üzerinde Kullanılan İşaretler Ne Anlama Gelir?

Bir markanın yanında ®, ™, SM ve ya benzer sembollerin kullanımı bir zorunluluk değildir ve ek bir yasal konuma sağlamaz. Bununla birlikte bu tür kullanımlar, söz konusu işaretin bir marka olduğu konusunda başkalarını bilgilendirmenin, dolayısıyla ihlalcileri ve taklitçileri uyarmanın uygun bir yolu olabilir. ™ sembolü bir işaretin marka olduğunu gösterirken ® sembolü marka tescil edildiği  zaman kullanılır. Hizmet markaları için ise SM sembolü kullanılır.

 

marka_slogan_beyaz

İlginizi Çekebilecek Diğer Marka Tescil Başlıkları : Marka Başvurusu

Danışmanımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin: 0 (312) 434 44 00

Marka Araştırma ve Sorgulama

Marka Araştırma ve Sorgulama

Tescil edilmesini talep ettiğiniz isminiz için marka ve isim veya marka ismi benzerlik araştırması ve sorgulaması yapılması önemlidir.

Marka Tescil Araştırma ve Sorgulama öncesinde yapılacak Marka Başvuru ibaresinin markalar sicilinde bire bir aynısı  veya benzerinin olup olmadığının Türk Patent Enstitüsü Marka Tescil Başvuru Sorgulama ve Araştırma ekranından araştırılması gerekmektedir.

marka_arastirma_ve_sorgulama

Marka İsim Sorgulama ve Araştırma’ ya tabi tutulmadan önce yapılan marka başvurularının benzerlerinin olması durumunda markanıza red kararı gelebilir. Bunu engellemek için Uzman Marka  danışmanlarımızdan yardım alarak marka olacak isminizi detaylı bir şekilde araştırmaya tabi tutunuz. Maddi ve manevi kayba uğramamanız için…

Ücretsiz Marka Araştırması için Online Marka Araştırma ve Sorgulama Formunu doldurarak gönderiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede mail ve telefon ile size markanız ile ilgili olumlu yada olumsuz bilgi verecektir.

 

Biz Sizi Arayalım…

Biz Sizi Arayalım...

Satılık Marka Hizmetleri

Site İçi Arama

marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin