Yatırım Teşvik Revize Talebi - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Sağlık Sigortası Ankara| sanal ofis ankara sanal ofis ankara sanal ofis ankara ankara hasta bakıcı sanal ofis ankara sanal ofis ankaraWeb tasarım Ankara|
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Yatırım Teşvik Revize Talebi

Yatırım Teşvik Revize Talebi

Yatırım teşvik belgesi üzerindeki değerler kesin değerler değildir. Yatırım Teşvik Belgesinin süresi içerisinde belge sahibine ait bilgilerde, değerlerin içeriğindeki revizelerin yapılması mümkündür. Yatırım Teşvik Belgesi Revize İşlemleri;

yatirim_tesvik_revize_talebi

Miktar Artırım Revizesi İthal veya yerli makine listenize ihtiyacınıza uygun ilave makine teçhizat artışı ya da değişikliği belge revize talebidir.
Fiyat Artırım Revizesi İthal veya yerli makine listenizde kayıtlı bulunan makine veya teçhizatın, birim fiyatının “+” / “-”  %50 sınırını aşması durumunda yapılması gereken teşvik belgesi revize işlemidir.

Uyarı

KOBİ’ler için düzenlenen yatırım teşvik belgelerinde azami yatırım tutarını aşacak şekilde revize yapılaması mümkün değildir. Aksi halde KOBİ belgesi özelliği sona erebilir.
Kredi Miktar Revizesi Yatırım Teşvik Belgesinde uygun görülen İç/Dış/Döviz Kredisi oranlarındaki değişiklik talepleri için Finansman İhtiyacı değişikliği yapılmasıdır.
Yatırım Konusu Revizesi Yatırım Teşvik Belgesinde uygun görülen yatırım yerine, farklı bir yatırım yapılması durumundaki revize işlemidir.
Şirket Adres ve Ünvan Değişikliği Yatırımın yapıldığı yer veya şirket unvan değişikliği durumunda yapılması gereken revize işlemidir. (Yapılmaması durumunda eski bilgiler üzerinde yapılacak tebliğler geçerli olacaktır. Kanunen zor durumda kalınmaması için revizenin zamanında yapılması önem arz etmektedir.)
Teşvik Danışma 0312 434 44 00 Danışmanımızın size ulaşması için tıklayınız.

Faydalı Bilgi

İthal veya yerli makine listesiniz de bulunan bir makine veya teçhizatın, yatırım teşvik belgesi olan başka bir yatırımcıya devri mümkündür.

Faydalı Bilgi

İthal veya yerli makine listelinizde bulanan bir makine veya teçhizatın mevzuat dahilin de Yatırım teşvik belgesi olmayan bir başka yatırımcıya satışı ile ilgili izin alınması mümkündür.

Faydalı Bilgi

Yatırım Teşvik Belgesi ve Eki olan İthal-Yerli Makine Listesi ile Döviz Tahsis Belgesinin kayıp edilmesi durumunda; Her bir belge için 300 TL harç ödenerek onaylı suret revize talebinde bulunup yatırım teşvik kapsamında desteklerden faydalanmaya devam edebilirsiniz. Fotokopi ve ya noter tasdikli belgeler kullanarak ithalat veya yerli makine alımı yapmanız mümkün değildir.

Faydalı Bilgi

Yatırım teşvik belgesi kapsamında leasing yöntemi ile makine ve teçhizat alınabilir. Yanlız, her ayrı leasing firması için alınan makinen ve teçhizatın en az 200.000 TL. yi bulması zorunludur.
Share
Bu Yazı Toplamda 4.925 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri ankara travesti ankara travesti istanbul travesti
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin