Logo Tescil Başvurusu - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Sağlık Sigortası Ankara| sanal ofis ankara sanal ofis ankara sanal ofis ankara ankara hasta bakıcı sanal ofis ankara sanal ofis ankaraWeb tasarım Ankara|
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Logo Tescil Başvurusu

Logo Tescil Başvurusu

Marka Logo Tescil Başvurusu Nereye Yapılır ?

Marka Logo Tescili Başvurusu için Türkiye’de yetkili kurum Ankara’da bulunan Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığına bağlı Türk Patent Enstitüsü yani kısaca ( TPE ) dir.

Marka Logo Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Marka Logo Tescil Başvurusu online olarak elektronik imza ile veya elden başvuru ile Türk Patent Enstitüsü’ne yapılır.

Marka Logo Tescil Başvurusu Ne Kadar Sürer  ?

Türkiye’de marka logo tescil işlemleri yaklaşık 8 ila 12 ay arasında sürmektedir. Yurtdışında marka logo tescili ise daha uzun süreler alabilmektedir.

Marka Logo Tescil Ücreti Ne Kadardır ?

Marka logo tescil fiyatları şahıs veya firma için değişmez. Markanın koruma kapsamındaki konular ne kadar geniş ise buna paralel olarak marka logo tescil fiyatları da yükselecektir.

logo_tescil_basvurusu_islemleri

Marka İsim ve Logo Tescili İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

Marka Logo örneği online başvurularda en az 5×5 (590×590 piksel) veya  7×7 cm (827×827 piksel) boyutlarında, 300 dpi çözünürlükte, jpg formatında olmalıdır. Elden yapılacak olan başvurularında marka örneğinin dilekçe ekinde ayrıca sunulması gerekmektedir.

Marka Tescil Logo Değişikliği için yapmak için başvuruda yapıldıktan sonra tescil süreci içerisinde değiştirilemez. Bir marka başvurusunda birden fazla marka logo örneği kullanılamaz. Birden fazla Marka logo tescili ancak, birden fazla marka başvurusu ile yapılabilir.

Marka Logo Tescil Başvuru Formu :

Marka başvurusunda, marka sahibi ve marka bilgilerini içeren marka tescil başvuru formudur.

Vekaletname :

Patent müracaatı için Türk Patent Enstitüsüne verilecek vekaletname adi vekaletnamedir. Noter onayına gerek yoktur. Islak imza olmadan faks ve mail ortamında gönderilmesi yeterlidir. Patent sahibinin hak kaybına sebep olacak durumlarda noter onayı gereklidir.

 

Share
Bu Yazı Toplamda 6.114 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri ankara travesti ankara travesti istanbul travesti
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin