Tac Kaydı İşlemleri - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Tac Kaydı İşlemleri

Tac Kaydı İşlemleri

Tac kaydı nedir dediğimizde ( type approval code ) Cihaza ilişkin bilgileri ifade eden kod olup IMEİ numarasının ilk 8 hanesinden oluşur.

Tac Kaydı alma Sistemde kayıtlı olmayan TAC kodlarının bildirimi üretici firmadan ya da üretici firmanın TAC kodu bildirimi için yetkilendirdiği distribütörün danışmanından alınacak olan ıslak imzalı belge ile yapılacaktır.

Tac Kaydı nasıl yapılır diye düşündüğümüzde IMEI kaydının yapılabilmesi için cihaza ait IMEI numarasının ilk 6 veya 8 hanesinden oluşan TAC Kodunun Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olması ve bunun tespiti gerekmektedir. Sorgulama ile tac kaydının mcks kayıtlı olması tespit edilmektedir.

24.03.2008 Tarihi itibari ile yapılan TAC başvurularının sisteme kayıt yapılabilmesi için cihazların tek ya da çift sim kartlı olduğu bilgisinin kuruma sunulması gerekmektedir. İthalatı yapılan cihazın çift sim kartlı olduğu orijinal kullanım kılavuzu veya ıslak imza ve mühürlü üretici belgesi ile belgelendirilmeli ve eklemelidir.

Aksi takdirde sisteme tanımlanması mümkün olmayacak başarısız tac işlemleri olacaktır.

 

 

Share
Bu Yazı Toplamda 11.229 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travestileri istanbul travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri saç Ekimi Ankara
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin