Marka Tescil

Marka ve Patent Tescil İşlemleri

En Çok Okunanlar

Marka Tescil

Patent Başvurusu

Patent Başvurusu

Patent Başvurusu yapılmadan önce buluş konusunun Patent Tescili almak için üç ana kriterde uygunluğu incelenmelidir. Patent Başvurusu için gerekli başvuru belgeleri ile DETAY PATENT DANIŞMANLIK OFİSİ ile irtibat kurabilirsiniz.

Bir Buluşun Patent İsim Hakkı tescili verilerek korunabilmesi için, üzerinde üç ana unsuru taşıması gerekmektedir;

Yenilik : Patent başvurusunun yapıldığı tarihten önce, buluş konusunda dünyanın herhangi bir yerinde toplumca erişilebilir yazılı veya sözlü tanıtım, kullanım veya bir başka yolla açıklanmayan bilgilerden oluşur.

Tekniğin Bilinen Durumunun Aşılması; Buluş ilgili olduğu teknik alandaki bir uzman tarafından, tekniğin bilinen durumundan aşikar bir şekilde çıkarılamayan bir faaliyet sonucu gerçekleşmiş ise, tekniğin bilinen durumunun aşıldığı kabul edilir.

Sanayiye Uygulanabilirlik; Buluş, tarım dahil sanayinin herhangi bir dalında üretilebilir veya kullanılabilir nitelikte ise, sanayiye uygulanabilir olduğu kabul edilir.

Patentin iki değişik şekilde tescili yapılabilir. İncelemeli Patent ve İncelemesiz Patent ’dir. İncelemeli Patentin Koruma Süresi 20 yıl, İncelemesiz Patent’in koruma süresi ise 7 yıldır.

patent_basvurusu

Patent Başvuru Süreleri İncelemeli Patent için ortalama iki (2) yıl ile dört buçuk ( 4,6 ) yıl  İncelemesiz Patent içinde ortalama iki (2) yıldır.

Marka Araştırma ve Sorgulama

Marka Araştırma ve Sorgulama

Tescil edilmesini talep ettiğiniz isminiz için marka ve isim veya marka ismi benzerlik araştırması ve sorgulaması yapılması önemlidir.

Marka Tescil Araştırma ve Sorgulama öncesinde yapılacak Marka Başvuru ibaresinin markalar sicilinde bire bir aynısı  veya benzerinin olup olmadığının Türk Patent Enstitüsü Marka Tescil Başvuru Sorgulama ve Araştırma ekranından araştırılması gerekmektedir.

marka_arastirma_ve_sorgulama

Marka İsim Sorgulama ve Araştırma’ ya tabi tutulmadan önce yapılan marka başvurularının benzerlerinin olması durumunda markanıza red kararı gelebilir. Bunu engellemek için Uzman Marka  danışmanlarımızdan yardım alarak marka olacak isminizi detaylı bir şekilde araştırmaya tabi tutunuz. Maddi ve manevi kayba uğramamanız için…

Ücretsiz Marka Araştırması için Online Marka Araştırma ve Sorgulama Formunu doldurarak gönderiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede mail ve telefon ile size markanız ile ilgili olumlu yada olumsuz bilgi verecektir.

 

Biz Sizi Arayalım…

Biz Sizi Arayalım...

Satılık Marka Hizmetleri

Site İçi Arama

ankara travestileri istanbul travestileri istanbul travestileri
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin