Marka Sorgulama ve İzleme

Marka ve Patent Tescil İşlemleri

En Çok Okunanlar

Marka Sorgulama ve İzleme

Marka İzleme

Marka İzleme

Markanızın tescil edilmesi kadar, marka izleme ve koruması da önem arz etmektedir. Markanızın başkaları tarafından benzerlerinin taklit amacı ile haksız kazan oluşturacak şekilde müracaatı halinde bu markaları tespit etmek sizin için oldukça zaman alıcı, maliyetli ve zaman alıcıdır.

Marka izleme, ancak marka vekilleri aracılığı ile yapılabilir. Konusunda uzman marka vekilleri aracılığı ile markalarınızı, marka izleme programına alarak, haksız kazanç sağlamak isteyen rakipleriniz veya sizi taklit etmek isteyen üçüncü kişilerden Türk Patent Enstitüsü mevzuatı kapsamında korunabilirsiniz.

Detay Patent Danışmanlık Ofisi, firmanızın izleme yetkisi vereceği markaları, rakiplerinizin alabileceği benzer markalara karşı izler ve markanızı benzerlerine karşı korur.

Aşağıda verilen örneklerde, tescilli marka varken benzer bir markanın Türk Patent Enstitüsü tarafından marka bülteninde yayınlandığı görülmektedir. Bültende yayınlanan markalar özel programlarla araştırılarak tespit edilmiştir. Haksız Kazanç yaratan markalara yayın süresi içerisinde gerekli itirazlar yapılmıştır. Benzer koruma kapsamlarında tescili önlenmiştir. 

marka_izleme

Tescilli Marka Yayınlanan Marka
 Marka İzleme  
   
   
   
   
   

Kurumsal Marka Danışmanlığı

Kurumsal Marka Danışmanlığı Hizmetleri

Birden fazla markası olan veya markalaşma aşamasında olup da marka sayısını yükseltecek firmalar için ideal olan bu sistemi detaylı bir şekilde inceleyecek olursak ;

 Kurumsal Marka Danışmanlığı Sisteminin Firmanıza Sunacağı Avantajlar : 

 • Firmanızın marka tescili aşamasındaki gelişmelerde sadece gerekli harçları ödersiniz. Danışmanlık için ise her işlem aşamasında ayrı ayrı değil sadece aylık olarak sabit bir ücret ödeyerek maliyetlerinizi düşürürsünüz.
 • Markalarınızla ilgili devam eden süreli evraklarınızın takip edilmesi zorlaştığı için yaşanacak zaman kaybı ve maddi kayıplardan kurtulursunuz.
 • Markalarınıza ait gelişmeleri aylık olarak hazırlanan raporlardan inceleyebilirsiniz.
 • Firmanızın benzer markalar sebebiyle yaşayacağı haksız rekabeti önleyebileceksiniz.
 • Hepsinden önemlisi, markalarınızla yaşayacağınız sorunlara karşı, güncel marka mevzuatına hâkim danışmanlar sizlere bir telefon kadar yakın olacaktır. 

marka_izleme

Kurumsal Marka Danışmanlığının Maliyeti : 

Kurumsal Marka Danışmanlık Sistemine dâhil olmak istiyorsanız, lütfen danışmanlarımız ile irtibata geçiniz. Unutmayın! Firmanızın iş yükünü hafifletecek bu talebiniz için, sizi sevindirecek bir fiyat teklifimiz her zaman vardır. 

Kurumsal Marka Danışmanlığı Sisteminin Uygulama Süreci : 

Kurumsal marka danışmanlığı yurtiçi marka başvurusunun takip işlemleri ile başlar, markanın tescil edilmesi, markanın izlenmesi ve yenilenmesine kadar tüm işlemleri kapsar.

Marka Başvurusu ;

 • Firmanız, marka başvurusunun yapılması için talebini danışmana bildirir.
 • Danışmanınız, marka kriterlerine uygunluk açısından incelemeye tabi tutar.
 • Danışmanınız, markalarınızı özel bilgisayar programlarında benzerlik  araştırmasına tabi  tutar.
 • Danışmanınız, markalarınızı online olarak elektronik imza aracılığı ile Türk Patent Enstitüsüne başvurusunu yapar.
 • Danışmanınız, markalarınızı tescil belgesi aşamasına kadar olan süreci takip eder ve sonuçlandırır.
 • Danışmanınız, markalarınızı tescil belgesi aşamasına kadar olan süreci takip eder sizlere rapor halinde sunar. 

Marka İtiraz ; 

 • Firmanız, marka itirazının yapılması için talebini danışmana bildirir.
 • Danışmanınız, Marka veya markalara yapılacak itirazı değerlendirerek görüşlerini firmaya sunar.
 • Danışmanınız, firmadan marka veya markalara ait gerekli bilgi ve dokümanları ister.
 • Danışmanınız, gerektiğinde Türk Patent Enstitüsünü karşı görüşlerini bildirir.
 • Danışmanınız, Marka veya markalara ait itirazları gerçekleştirerek, gelişmeleri aylık halinde raporunda bildirir. 

Marka Devamlılık İşlemleri ;

 • Firmanız, Marka veya markalara ait devamlılık işlemleri için talebini danışmana bildirir.
 • Danışmanınız, Unvan, Nevi ve Adres Değişikliği, Yenileme, Devir ve Lisans taleplerini değerlendirir.
 • Danışmanınız, markalarla ilgili bilgi ve dokümanları sunar.
 • Danışmanınız Marka veya markalarınızın devamlılığı işlemi için girişimde bulunarak, gelişmeleri aylık rapor halinde bildirir. 

Marka İzleme ;

 • Firmanın talebine gerek duyulmaz.
 • Danışmanınız rutin olarak her ay çıkan resmi marka bültenlerindeki yayınlanan markalar ile siz firmanızın markalarını özel bilgisayar programlarında karşılaştırır.
 • Danışmanınız, firmanızın markalarına benzer olan markaları her ay aylık raporunda bildirir.
 • Danışmanınız, firmanızın itiraz edilmesi istenilen markalara itiraz için başvuruda bulunur. İtiraz ile ilgili gelişmeleri raporunda bildirir.

 

Marka Araştırma ve Sorgulama

Marka Araştırma ve Sorgulama

Tescil edilmesini talep ettiğiniz isminiz için marka ve isim veya marka ismi benzerlik araştırması ve sorgulaması yapılması önemlidir.

Marka Tescil Araştırma ve Sorgulama öncesinde yapılacak Marka Başvuru ibaresinin markalar sicilinde bire bir aynısı  veya benzerinin olup olmadığının Türk Patent Enstitüsü Marka Tescil Başvuru Sorgulama ve Araştırma ekranından araştırılması gerekmektedir.

marka_arastirma_ve_sorgulama

Marka İsim Sorgulama ve Araştırma’ ya tabi tutulmadan önce yapılan marka başvurularının benzerlerinin olması durumunda markanıza red kararı gelebilir. Bunu engellemek için Uzman Marka  danışmanlarımızdan yardım alarak marka olacak isminizi detaylı bir şekilde araştırmaya tabi tutunuz. Maddi ve manevi kayba uğramamanız için…

Ücretsiz Marka Araştırması için Online Marka Araştırma ve Sorgulama Formunu doldurarak gönderiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede mail ve telefon ile size markanız ile ilgili olumlu yada olumsuz bilgi verecektir.

 

Biz Sizi Arayalım…

Biz Sizi Arayalım...

Satılık Marka Hizmetleri

Site İçi Arama

marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin