Marka Nedir ? - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Sağlık Sigortası Ankara| sanal ofis ankara sanal ofis ankara sanal ofis ankara ankara hasta bakıcı sanal ofis ankara sanal ofis ankaraWeb tasarım Ankara|
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Marka Nedir ?

Marka Nedir ?

Marka Nedir, sınai mülkiyet hakları içerisindeki en yoğun alanlardan birisidir. Markayı bir teşebbüsün mal ve hizmetlerini, diğer bir teşebbüsün mal ve hizmetlerini ayırmasını sağlayan işaret olarak tanımlayabiliriz. Marka iyi korunur ve gerektiği gibi yönlendirilirse çok değerli hale gelebilir.

Üretim veya hizmet alanında korunacak marka ibaresinin diğer markalardan ayırt edici olması önemlidir. Marka ibaresinin diğer markalarla benzer olması, haksız rekabet unsuru yaratacaktır.

Ticaret Ünvanı ve Marka ;

Şirketler için kullanılan Ticaret Ünvanı marka olarak tabir edilmektedir. Ticari ünvan ile marka çok farklı kavramlardır. Şirket Ünvanınızın Ticaret sicile kayıt edilmesi markanızın tescil edildiği anlamına gelmez. Ticaret ünvanınızı marka tescili ile kullanmak isteyenler olabilir.

marka_nedir

İlginizi Çekebilecek Diğer Marka Nedir Başlıkları : Marka Başvurusu , Marka Tescili , Marka İsim Hakkı

Danışmanımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin: 0 (312) 434 44 00

Marka Tescil Başvurusu Nereye Yapılır ?

Marka Tescili için Türkiye’de yetkili kurum Ankara’da bulunan Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığına bağlı Türk Patent Enstitüsü yani kısaca TPE’dir.

Marka Danışmanlığı Nedir ?

Marka tescili, uzmanlık isteyen ve uzun süreli işlemlerdir. Marka başvurusunun takibi ve sonuçlandırılması Türk Patent Enstitüsü tarafından yetkili marka vekilleri aracılığıyla veya marka sahipleri tarafından yapılabilmektedir.

 

Share
Bu Yazı Toplamda 7.392 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri ankara travesti ankara travesti istanbul travesti
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin