Marka Patent Başvuru Formu

Marka ve Patent Tescil İşlemleri

En Çok Okunanlar

Marka Patent Başvuru Formu

Patent Başvurusu

Patent Başvurusu

Patent Başvurusu yapılmadan önce buluş konusunun Patent Tescili almak için üç ana kriterde uygunluğu incelenmelidir. Patent Başvurusu için gerekli başvuru belgeleri ile DETAY PATENT DANIŞMANLIK OFİSİ ile irtibat kurabilirsiniz.

Bir Buluşun Patent İsim Hakkı tescili verilerek korunabilmesi için, üzerinde üç ana unsuru taşıması gerekmektedir;

Yenilik : Patent başvurusunun yapıldığı tarihten önce, buluş konusunda dünyanın herhangi bir yerinde toplumca erişilebilir yazılı veya sözlü tanıtım, kullanım veya bir başka yolla açıklanmayan bilgilerden oluşur.

Tekniğin Bilinen Durumunun Aşılması; Buluş ilgili olduğu teknik alandaki bir uzman tarafından, tekniğin bilinen durumundan aşikar bir şekilde çıkarılamayan bir faaliyet sonucu gerçekleşmiş ise, tekniğin bilinen durumunun aşıldığı kabul edilir.

Sanayiye Uygulanabilirlik; Buluş, tarım dahil sanayinin herhangi bir dalında üretilebilir veya kullanılabilir nitelikte ise, sanayiye uygulanabilir olduğu kabul edilir.

Patentin iki değişik şekilde tescili yapılabilir. İncelemeli Patent ve İncelemesiz Patent ’dir. İncelemeli Patentin Koruma Süresi 20 yıl, İncelemesiz Patent’in koruma süresi ise 7 yıldır.

patent_basvurusu

Patent Başvuru Süreleri İncelemeli Patent için ortalama iki (2) yıl ile dört buçuk ( 4,6 ) yıl  İncelemesiz Patent içinde ortalama iki (2) yıldır.

Marka Başvurusu

Marka Başvurusu

Marka Tescil Başvurusu için Türkiye’de Tek Yetkili Kurum olan ve Ankara’da bulunan Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığına bağlı Türk Patent Enstitüsü‘dür yani kısaca (TPE) dir.

Marka Tescil Başvurusu Online olarak Elektronik İmza ile yada elden Türk Patent Enstitüsü’ne Marka Başvurusu belgesi ile yapılır.

Marka Tescil Başvurusu Türkiye’ de yaklaşık 8 ile 12 ay arası sürmektedir. Yurtdışında Marka Başvuru Tescili ise daha uzun süreler alabilmektedir.

marka_basvurusu

İlginizi Çekebilecek Diğer Marka Başvurusu Başlıkları : Marka Tescili

Danışmanımızdan Detaylı Bilgi Almak İçin: 0 (312) 434 44 00

Marka tescil Başvurusu örneği (Logo Tescil Örneği) için gerekli evraklar ve marka örneği online başvurularında (827×827) px veya 7×7 cm boyutlarında, 300 dpi çözünürlükte, jpg formatında olmak zorundadır. Elden yapılan Marka Tescil Başvurusunda ise Marka Logo Örneği’ nin Marka Başvuru Formu üzerine eklemiş veya yapıştırılmış olarak Türk Patent Enstitüsü’ ne elden verilmesi gerekmektedir.

Marka Tescil Başvuru formu, Marka Sahibi ve Marka bilgilerini ve  Marka Emtia Sınıflarını içermekte olan Marka Tescil Başvuru Formu’ dur.

Marka Tescil Başvuru Sınıfları’na  buradaki linkden ulaşabilirsiniz

Markanız veya markalarınızda maddi zarara uğramamanız için buradaki Marka Araştırma Formunu doldurup bize gönderin ücretsiz olarak markanız veya markalarınız uygun mu size bildirelim.

Marka Tescil Başvuru müracaatı için Türk Patent Enstitüsüne verilecek vekaletname adi vekaletname’ dir. Noter onayına gerek yoktur. Marka tescil başvurusunda ıslak imza olmadan faks çekilmesi veya e-posta ortamında gönderilmesi yeterlidir. Marka başvuru sahibini hak kaybına sebep olacak durumlarda ise noter onayı gereklidir.

 

Biz Sizi Arayalım…

Biz Sizi Arayalım...

Satılık Marka Hizmetleri

Site İçi Arama

ankara travestileri istanbul travestileri istanbul travestileri
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin