Marka Takip Merkezi

Marka ve Patent Tescil İşlemleri

En Çok Okunanlar

Marka Takip Merkezi

Marka İzleme

Marka İzleme

Markanızın tescil edilmesi kadar, marka izleme ve koruması da önem arz etmektedir. Markanızın başkaları tarafından benzerlerinin taklit amacı ile haksız kazan oluşturacak şekilde müracaatı halinde bu markaları tespit etmek sizin için oldukça zaman alıcı, maliyetli ve zaman alıcıdır.

Marka izleme, ancak marka vekilleri aracılığı ile yapılabilir. Konusunda uzman marka vekilleri aracılığı ile markalarınızı, marka izleme programına alarak, haksız kazanç sağlamak isteyen rakipleriniz veya sizi taklit etmek isteyen üçüncü kişilerden Türk Patent Enstitüsü mevzuatı kapsamında korunabilirsiniz.

Detay Patent Danışmanlık Ofisi, firmanızın izleme yetkisi vereceği markaları, rakiplerinizin alabileceği benzer markalara karşı izler ve markanızı benzerlerine karşı korur.

Aşağıda verilen örneklerde, tescilli marka varken benzer bir markanın Türk Patent Enstitüsü tarafından marka bülteninde yayınlandığı görülmektedir. Bültende yayınlanan markalar özel programlarla araştırılarak tespit edilmiştir. Haksız Kazanç yaratan markalara yayın süresi içerisinde gerekli itirazlar yapılmıştır. Benzer koruma kapsamlarında tescili önlenmiştir. 

marka_izleme

Tescilli Marka Yayınlanan Marka
 Marka İzleme  
   
   
   
   
   

Marka Takibi ve Koruması Nedir ?

Marka Takibi ve Koruması Nedir ? 

Marka başvuru takip ve sonuçlandırılması Türk Patent Enstitüsü tarafından yetkili marka vekilleri aracılığıyla veya marka sahipleri tarafından yapılabilmektedir.

Marka tescil başvuru takibi, itiraz olmaması durumunda, 8 ile 12 ay süresinde tamamlanmaktadır. Başvurusu yapılan marka gün, saat ve dakika itibari ile koruma kapsamına alınır. Markanın tescil edilmesinin kesinleşmesi marka koruma belgesinin ( marka tescil belgesi ) verilmesi ile tamamlanır.

Marka koruma süresi ne kadardır : Marka başvuru tarihinden itibaren on (10) yıldır.

Marka takibi zaman aşımı süreleri ve marka koruma süreleri 556. Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde belirlenmiştir. 

marka_takibi_ve_korumasi

 

Biz Sizi Arayalım…

Biz Sizi Arayalım...

Satılık Marka Hizmetleri

Site İçi Arama

marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin