Yabancı Sermaye marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Yabancı Sermaye

Yabancı Sermaye 

17.06.2003 tarihinde yürürlüğe giren Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu ile yabancı sermaye mevzuatı yeniden düzenlenmiş ve daha önceden uygulanan yabancı sermayeli kurulacak şirket ve şubeler ile iştirakler için Hazine Müsteşarlığından alınması gereken ön izin alma zorunluluğu kaldırılmıştır.

Bu mevzuat gereğince yapılan düzenlemelerde yabancı sermayeli şirketler Türkiye’de şirketlerini herhangi bir izne tabi olmaksızın kurabilmektedirler. Ancak şube kurulması aşamasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığından irtibat bürosu kurulması için ise Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğünden izin almaları gerekmektedir.

Ayrıca yabancıların Türkiye’de çalışabilmeleri için Çalışma Bakanlığından izin almaları gerekmektedir.

Yabancı sermayenin Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili almaları gereken izinlerin tamamında firmamız hızlı ve özenli hizmet vermektedir.

Share
Bu Yazı Toplamda 1.862 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travestileri istanbul travestileri istanbul travestileri
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin