Avrupa Topluluk Tasarım Tescili - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Marka ve Patent Tescil İşlemleri

En Çok Okunanlar

Avrupa Topluluk Tasarım Tescili

Topluluk Tasarım Tescili (OHİM)

Topluluk Tasarım Tescili (OHİM)

Avrupa Birliği ülkelerinin tümünde geçerli olan bir tasarım tescilidir. Sistem, Avrupa Birliğini bir devlet gibi kabul ederek hareket etmeyi gerektirmektedir. Bir tek Endüstriyel Tasarım başvurusuyla, topluluk üyesi devletlerde geçerli olan Endüstriyel Tasarım tescili yapılmaktadır. Türk vatandaşları da Paris Sözleşmesi gereğince topluluk tasarımı tescil ettirebilirler ve Avrupa topluluğunda korunmasını sağlayabilirler.

Bu sistem Endüstriyel Tasarımınızı tescil edeceğiniz ülke değil Avrupa topluluğudur. Avrupa topluluğu içerisinde sizin tescil almak isteğiniz üye ülke veya ülkeleri seçme hakkınız yoktur. Bu sistem, tescil alacak tasarım tescil sahibine maliyeti yükseltmektedir.

Avrupa Topluluğu sistemi ile yurt dışı Endüstriyel Tasarım başvurularında Detay Patent Ofisi’nin danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Avrupa Topluluğu Endüstriyel Tasarım Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız!

Vekaletname : Marka müracaatı için Türk Patent Enstitüsünü verilecek vekaletname Adi vekaletnamedir. Noter onayına gerek yoktur. Islak olmadan faks ve mail ortamında gönderilmesi yeterlidir. Tasarım Tescil sahibini hak kaybına sebep olacak durumlarda Noter onayı gereklidir. 

 

Biz Sizi Arayalım…

Biz Sizi Arayalım...

Satılık Marka Hizmetleri

Site İçi Arama

ankara travestileri istanbul travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri saç Ekimi Ankara
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin