Barkod Tescili - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Sağlık Sigortası Ankara| sanal ofis ankara sanal ofis ankara sanal ofis ankara ankara hasta bakıcı sanal ofis ankara sanal ofis ankaraWeb tasarım Ankara|
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Barkod Tescili

Barkod Tescili

Barkod Tescili genelde dikdörtgen olan, birbirine paralel çizilmiş inceli kalınlı çizgilerden ve bu çizgilerin arasındaki boşluklardan meydana gelen, siyah çubukların oluşturduğu sembole Barkod diyoruz. Barkod’lar sayesinde bilgisayara otomatik veri girişi hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Günümüzde pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Barkod Tescil Başvuru İşlemleri : 

Barkod Tescili için gerekli başvuru evrakları tarafımıza ulaştığında başvurunuz hemen vakit kaybetmeden yapılmaktadır. Barkod Tescil belgeniz 3 iş günü içinde tarafınıza MNG kargo ile iletilir. 

Barkod Tescil süresi 1 senedir. Başvuru yapıldığı sene harici başvuru sahibi barkod tescili’ni devam ettirebilmesi için TOBB-GS1‘e üyelik aidatı ödemelidir. Aidat bedeli Barkod Tescili yaptıran firmaya TOBB-GS1 tarafından bildirilecektir.

Barkod Tescili sadece her ülkenin kendi içerisindeki ürünlere verdiği bir numaralandırma değildir. Barkod uluslararası alanda tanımlanabilen bir kodlama biçimidir. Türk üreticisinin ürünlerinin dünyada rahat dolaşımı için barkod tescili alma zorunluğu bulunmaktadır. Barkod tescil başvurusu yapan firmalar ürettikleri malları piyasada daha kolay alıcı bulmakta ve daha kolay pazarda dolaşımını sağlayabilmektedir.

Barkod sistemi dünya çapında geçerli bir numaralandırma olduğu için yapılan işlemler her ülkeyi kapsamaktadır. Barkod tescili alan firmalar ürünlerinin sayısına göre barkod isteselerde belli standartlarda verilen barkod numaraları MİN. 1000 adet için verilmektedir. Bu da en az bin adet ürününüzün olması demek değildir. 1 ve 1000 adet ürün için verilmektir. MAX. 100.000 ürün için verilen barkod numaraları sayıya ve firma gelir tablosuna göre fiyatlandırma değişmektedir.

Barkod Tescil İşlemleri için Gerekli Belgeler

1- EK-1 Başvuru Formunun eksiksiz doldurulması.

2- EK-2 Taahhütname’nin doldurulup noter’e onaylatılması.

3- Başvuru yapan firma, Ticaret/Sanayi/Ticaret ve Sanayi Odası/Ticaret Borsası veya Esnaf Odasına (TESK) kayıtlı olduğunu gösterir Oda Kayıt Sicil Suretini (Faaliyet Belgesi) başvuru formuna eklemelidir.

4- Firma bulunduğu yıldan bir yıl öncesine ait “GELİR TABLOSUNU” muhasebeci ya da mali müşavire onaylatıp başvuru formuna eklemelidir.

5- Firma başvuru yaptığı yıl içerisinde kurulmuş ise gelir tablosu yerine bulundukları yıl içerisinde kurulduğunu gösteren “TİCARET SİCİL GAZETESİNİ” başvuru formuna eklemelidir.

6- Başvurunun tarafımızca yapılması için tarafımıza düzenlenmiş vekaletname (noter onayı gerektirmez.)

 

Share
Bu Yazı Toplamda 2.933 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri ankara travesti ankara travesti istanbul travesti
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin