Yurt Dışı Endüstriyel Tasarım Tescili (AVRUPA) RCD 0312 434 44 00 marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Yurt Dışı Endüstriyel Tasarım Tescili (AVRUPA) RCD

Yurt Dışı Endüstriyel Tasarım Tescili (AVRUPA) RCD

Avrupa Birliği ülkelerinin tümünde geçerli olan bir marka tescilidir. Sistem, Avrupa Birliğini bir devlet gibi kabul ederek hareket etmeyi gerektirmektedir.

Bir tek Endüstriyel Tasarım başvurusuyla, topluluk üyesi devletlerde geçerli olan Endüstriyel Tasarım tescili yapılmaktadır. Türk vatandaşları da Paris Sözleşmesi gereğince topluluk tasarımı tescil ettirebilirler ve Avrupa topluluğunda korunmasını sağlayabilirler.

Bu sistem Endüstriyel Tasarımınızı tescil edeceğiniz ülke değil Avrupa topluluğudur. Avrupa topluluğu içerisinde sizin tescil almak isteğiniz üye ülke veya ülkeleri seçme hakkınız yoktur. Bu sistem,  tescil alacak marka sahibine maliyeti yükseltmektedir.

Avrupa Topluluğu sistemi ile yurt dışı Endüstriyel Tasarım başvurularında Detay Patent Ofisi’nin danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Avrupa Topluluğu Endüstriyel Tasarım Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız! 

Vekaletname : Marka müracaatı için Türk Patent Enstitüsünü verilecek vekaletname Adi vekaletnamedir. Noter onayına gerek yoktur.  Islak olmadan faks ve mail ortamında gönderilmesi yeterlidir. Marka sahibini hak kaybına sebep olacak durumlarda Noter  onayı gereklidir.  

Share
Bu Yazı Toplamda 1.381 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travestileri istanbul travestileri istanbul travestileri
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin