Ohsas 18001 Belgesi - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Sağlık Sigortası Ankara| sanal ofis ankara sanal ofis ankara sanal ofis ankara ankara hasta bakıcı sanal ofis ankara sanal ofis ankaraWeb tasarım Ankara|
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Ohsas 18001 Belgesi

Ohsas 18001 Belgesi

Ohsas 18001 Belgesi Nedir?

ISO 18001 (OHSAS) ‘ in amacı; güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının yönetilmesi, kanunlara ve yönetmeliklere cevap verilmesidir. Kuruluşlarda karşılaşılan en önemli insan kaynakları sorunlarından biri, çalışanların emniyetli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmamalarıdır.

Kuruluşların daha iyi rekabet koşullarına ulaşabilmesi için çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusunda planlı ve sistemli çalışmalar yürütmeleri gerekmektedir. ISO 9001 VE ISO 14001 gibi Standartlar kalite ve çevre yönetimleri üzerine yoğunlaşmış, dolayısıyla kuruluşlarda iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve sürekli iyileştirilerek korunabilmesi için ayrı bir standarda gereksinim duyulmuştur. ISO 18001 ihtiyaç duyulan bu standartların tamamını kapsamaktadır.

Ohsas 18001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 18001 (OHSAS) Yönetim Sistemi Belgesi firmaların, sorumlu oldukları müşterilerine (bu müşteri şahıs veya resmi bir kurum olabilir) karşı uluslararası standartlarda, kaliteli üretim ve hizmet sunduklarını belgeleme açısından son derece önemli ve gereklidir.

Ayrıca Kamu İhalelerine veya diğer özel ihalelere giren tüm firmalar da istenilen şartlardan birisi olan bu belgeye sahip olmak durumundadırlar. ISO 18001 (OHSAS) Yönetim Sistemi Belgelendirmesi sanılanın aksine firmalar için gayet basit bir uygulamadır ve konusunda uzman olan kuruluşumuz tarafından uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Belgelendirme süreci ise şu şekilde olmaktadır; mühendislerimiz Yönetim Sistemi için gerekli dokümantasyon çalışmalarını ve bilgilendirme faaliyetlerini sizinle koordineli olarak gerçekleştirir. Bunun akabinde yapılan belgelendirme tetkiki neticesinde firmanız belgelendirilir.

Bundan sonrası için yapmanız gereken tek şey bizimle irtibata geçmek ve Detay Patent Ofisi farkıyla belgelendirme sürecini başarı ile tamamlamaktır.

ISO 18001 (OHSAS) SİSTEM BELGELENDİRME SÜRECİ :

  1. DETAY PATENT OFİSİ ‘ e başvuru yapılması,
  2. Kalite Yönetim Sistemi Dokümanlarının oluşturulması,
  3. Oluşturulan Dokümanlar ile ilgili Kayıtların yapılması,
  4. Belgelendirme ile yetkili kuruluşa başvuru yapılması ,
  5. Belgelendirme Tetkikinin gerçekleşmesi ,
  6. SONUÇ : Belge almaya hak kazanılması .

Ohsas 18001 Belgesi Başvuru Evrakları

  • Vergi Levhası , (Fotokopisi)
  • Resmi Gazete , (Fotokopisi)
  • İmza Sirküsü , (Fotokopisi)

 

Share
Bu Yazı Toplamda 2.546 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri ankara travesti ankara travesti istanbul travesti
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin