Hariçte İşlem İzin Belgesi Süre Uzatımı - Hariçte İşleme İzin Belgesi Süre Uzatım İşlemleri marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Hariçte İşleme İzin Belgesi Süre Uzatımı

Hariçte İşleme İzin Belgesi Süre Uzatımı

Hariçte İşlem İzin Belgesinin süresi gerçekleştirilecek olan işin tamamını kapsayan süredir. Sürenin uzatılmasını gerektirir sebep olduğunda süre bitim tarihinden 1 ay önce öncesinde başvuru yapılması gerekir. Sürenin uzatılması belirli şartlarla sınırlanmıştır.

Hariçte İşleme İzin Belgesi Süre Uzatım Şartları

Belge süresi dahilinde uygun görülen ihracat ve ithalatın yapılamaması durumunda ilk alınan belge süresinin yarısı kadar ek süre alınabilir.

Hariçte İşleme İzin Belgesi Mücbir Sebepler

Tabii afetler ve yangın (Bayındırlık ve İskan Bakanlığı veya Tarım ve Köyişleri Bakanlığı il müdürlükleri, itfaiye müdürlükleri veya ilgili diğer kurumlardan alınacak yazının sigorta hasar Ekspertiz raporu ile birlikte tevsiki)

Firmanın faaliyetinin kamu idarelerince durdurulması (firma faaliyetini durduran kamu kurumundan alınacak yazı ile tevsiki)

Grev ve lokavt (İl çalışma müdürlüklerinden alınacak yazı ile tevsiki)

Devletçe konulan yasaklar, savaş ve abluka hali

Firmanın iflası ve şahıs firmalarında firma sahibinin ölümü (mahkeme kararı ile tevsiki) 

 

Share
Bu Yazı Toplamda 2.097 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travestileri istanbul travestileri istanbul travestileri
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin