Patent Kimlere Verilir

Marka ve Patent Tescil İşlemleri

En Çok Okunanlar

Patent Kimlere Verilir

Patent Verilerek Korunan Buluşlar Nelerdir ?

Patent Verilerek Korunan Buluşlar Nelerdir ?

Bir buluşun patent hakkı verilerek korunabilmesi için, üzerinde (3) üç ana unsuru taşıması gerekmektedir;

Yenilik ;

Patent başvurusunun yapıldığı tarihten önce, buluş konusunda dünyanın herhangi bir yerinde toplumca erişilebilir yazılı veya sözlü tanıtım, kullanım veya bir başka yolla açıklanmayan bilgilerden oluşur.

detayli_bilgi_icin

Tekniğin Bilinen Durumunun Aşılması ;

Buluş ilgili olduğu teknik alandaki bir uzman tarafından, tekniğin bilinen durumundan aşikar bir şekilde çıkarılamayan bir faaliyet sonucu gerçekleşmiş ise, tekniğin bilinen durumunun aşıldığı kabul edilir.

Sanayiye Uygulanabilirlik ;

Buluş, tarım dahil sanayinin herhangi bir dalında üretilebilir veya kullanılabilir nitelikte ise, sanayiye uygulanabilir olduğu kabul edilir. 

 

Patent Tescili

Patent Tescili

Patent tescili dediğimizde buluş yapan kişi veya kişiler adına verilecek kullanım ve satış hakkının, Türk Patent Enstitüsü sicile kayıt edilerek korunmasıdır.

Patent Tescil Belgesi nereden alınır denildiğinde ise Türkiye’de tek yetkili kurum olan ve Ankara’da bulunan Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığına bağlı (TPE) Türk Patent Enstitüsün’den alınır.

Patent Tescili başvuru işlemlerinin danışmanlığı Türk Patent Enstitüsü’ne bağlı resmi patent vekilleri tarafından yapılmaktadır.

Patent tescili için gerçek ya da tüzel kişiler birden çok patent tescil başvurusunda bulunabilirler.

Türk Patent Enstitüsü Çevrimiçi İşlemler linkine tıklıyarak ulaşabilirsiniz.. 

patent_tescili

 

Biz Sizi Arayalım…

Biz Sizi Arayalım...

Satılık Marka Hizmetleri

Site İçi Arama

ankara travestileri istanbul travestileri istanbul travestileri
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin