Bilim Adamları ve Buluşları İcatları - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Marka ve Patent Tescil İşlemleri

En Çok Okunanlar

Bilim Adamları ve Buluşları İcatları

Buluş İcat Nedir ?

Buluş ve İcat Nedir ?

Buluş veya İcat, daha önce bulunmayan bir şeyin insan azmiyle bulunmasıdır. İcatların bir çoğu daha önce var olan teknolojilerin yeni ve benzersiz biçimde bir araya getirilerek ortaya çıkmasıdır.

Buluş veya İcat’ ın belirli bir insan gereksinimini karşılama çabası sonucunda, mucidin bir işi daha çabuk yada daha verimli yapma isteği sonucunda, hatta bazen rastlantıylada ortaya çıkabilir. Kişisel çalışmanın sonucu olabileceği gibi, Toplu bir ekip çalışmasıyla da gerçekleştirilmiş olabilir. Zaman içerisinde icatların, dünyanın farklı kesimlerinde aynı sıralarda, ama birbirlerinden habersiz olarak ortaya çıktıkları da görülebilir.

bulus_ve_icat

Buluş Ne Demek ?

Buluş, daha önce var olan ama var olduğu bilinmeyen bir şeyin öğrenilmesidir. Buluşa örnek verecek olursak, Newton’un yerçekimini fark etmesidir. Buluşu gerçekleştiren kişiye kaşif denilmektedir.

Buluş yapmak için bir düşünceye gereksinimimiz var. Yeni bir düşünceye ! Ama düşünceler gökten Elma Armut  gibi düşmez. O zaman bir düşünce geliştirmek için belirli bir yöntem izlemek gerekebilir.

İcat Ne Demek ?

İcat, bir şeyin insanların gösterdiği çaba ve araştırmalar sonucunda geliştirilerek yenilik geliştirilmesidir. İcat örneği verecek olursak saat bir icattır. İcadı yapan kişilere ise mucit denilmektedir.

 

Biz Sizi Arayalım…

Biz Sizi Arayalım...

Satılık Marka Hizmetleri

Site İçi Arama

ankara travestileri istanbul travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri saç Ekimi Ankara
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin