Avrupa Topluluk Markası ( CTM ) - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Marka ve Patent Tescil İşlemleri

En Çok Okunanlar

Avrupa Topluluk Markası ( CTM )

Topluluk Marka Tescili (OHİM)

Topluluk Marka Tescili (OHİM)

Avrupa Topluluğu Marka Başvurusu CTM

Avrupa Birliği ülkelerinin tümünde geçerli olan bir marka tescilidir. Sistem, Avrupa Birliğini bir devlet gibi kabul ederek hareket etmeyi gerektirmektedir. Bir tek marka başvurusuyla, topluluk üyesi devletlerde geçerli olan marka tescil belgesi alınmaktadır. Türk vatandaşları da Paris Sözleşmesi gereğince topluluk markası tescil ettirebilirler ve Avrupa topluluğunda korunmasını sağlayabilirler.

Bu sistem markanızı tescil edeceğiniz ülke değil Avrupa topluluğudur. Avrupa topluluğu içerisinde sizin tescil almak isteğiniz üye ülke veya ülkeleri seçme hakkınız yoktur. Bu sistem, tescil alacak marka sahibine maliyeti yükseltmektedir.

Avrupa Topluluğu sistemi ile yurt dışı marka başvurularındaDetay PatentOfisi’nin danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Avrupa Topluluğu Marka Başvurusu Yapmak İçin tıklayınız…  

Vekaletname : Marka müracaatı için Türk Patent Enstitüsünü verilecek vekaletname Adi vekaletnamedir. Noter onayına gerek yoktur. Islak olmadan faks ve mail ortamında gönderilmesi yeterlidir. Marka sahibini hak kaybına sebep olacak durumlarda (markanın geri çekilmesi gibi) Noter onayı gereklidir.

Vekaletnemeyi Bilgisayarınıza İndirmek İçin tıklayınız…

 

Biz Sizi Arayalım…

Biz Sizi Arayalım...

Satılık Marka Hizmetleri

Site İçi Arama

ankara travestileri istanbul travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri saç Ekimi Ankara
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin