Dahilde İşleme İzin Belgesi Süre Uzatımı - Detay Patent Ofisi ve Danışmanlık Ltd. Şti.
Sağlık Sigortası Ankara| sanal ofis ankara sanal ofis ankara sanal ofis ankara ankara hasta bakıcı sanal ofis ankara sanal ofis ankaraWeb tasarım Ankara|
Marka ve Patent Tescil İşlemleri
En Çok Okunanlar

Dahilde İşleme İzin Belgesi Süre Uzatımı

Dahilde İşleme İzin Belgesi Süre Uzatımı

Dahilide İşlem İzin Belgesinin süre uzatımı gerçekleştirilecek olan işin tamamını kapsayan süredir. Sürenin uzatılmasını gerektir sebep olduğunda süre bitim tarihinden 1 ay önce öncesinde başvuru yapılması gerekir. Sürenin uzatılması belirli şartlarla sınırlanmıştır.

Dahilde İşleme İzin Belgesi Süre Uzatım Şartları

 Dahilde İşleme İzin Belgesi Süre Uzatımı dahilinde uygun görülen ihracat Dolar Tutarının % 50  si kadar olan kısmının ifa edilmesi durumunda ilk alınan belge süresinin yarısı kadar ek süre alınabilir.

Dahilde İşleme İzin Belgesi’nde Süre Kaydırımı

 Dahilde İşleme İzin Belgesi Süre Uzatımı belgenin başlangıç tarihi ile belge dahilinde yapılan ilk ithalatın tarihi  arasındaki geçen zaman kadar süre uzatılmasıdır.

Dahilde İşleme İzin Belgesi’nde Haklı Olunan Sebep

 Dahilde İşleme İzin Belgesi dahilinde ithalatın yapılamayarak uygun görülen ihracatın ifa edilmesi durumunda;   ithalatın gerçekleşmesi için ilk belge süresinin yarısı kadar daha süre uzatımını gidilmesidir.

Dahilde İşleme İzin Belgesi Mücbir Sebepler

Tabii afetler ve yangın (Bayındırlık ve İskan Bakanlığı veya Tarım ve Köy işleri Bakanlığı il müdürlükleri, itfaiye müdürlükleri veya ilgili diğer kurumlardan alınacak yazının sigorta hasar Ekspertiz raporu ile birlikte tevsiki)

Firmanın faaliyetinin kamu idarelerince durdurulması (firma faaliyetini durduran kamu kurumundan alınacak yazı ile tevsiki)

Grev ve lokavt (İl çalışma müdürlüklerinden alınacak yazı ile tevsiki)

Devletçe konulan yasaklar, savaş ve abluka hali

Firmanın iflası ve şahıs firmalarında firma sahibinin ölümü (mahkeme kararı ile tevsiki) 

 

Share
Bu Yazı Toplamda 5.502 Okunmuştur.
Biz Sizi Arayalım…
Biz Sizi Arayalım...
Satılık Marka Hizmetleri
Site İçi Arama
ankara travesti istanbul travesti istanbul travesti istanbul travestileri ankara travesti ankara travesti istanbul travesti
marka tescil, marka tescili, marka, patent, tasarım, faydalı, model, endüstriyel tasarım, tescil, marka başvuru, helal gıda, sertifikası, yatırım, teşvik, yabancı, personel, yabancı izin